محبوب ترین سازها برای کودکان

محبوب ترین سازها برای کودکان

اثرات مثبت موسیقی بر کودکان اثبات شده است و بی تردید تمام والدین سعی در انتخاب بهترین گزینه برای فرزندان خود هستند. یکی از سوالات پر تکرار، در مورد محبوب ترین سازها برای کودکان می باشد.

 

محبوب ترین سازها برای کودکان

شناخت و انتخاب سازها، میتواند در بیشتر شدن علاقه کودک به موسیقی تاثیر گذار باشد.

۱ – پیانو و کیبورد

پیانو و کیبورد یکی از محبوب ترین سازها برای بچه ها است. سازی که حدود ۳۰۰ سال با ما همراه بوده و در این مدت تقریباً مشهورترین موسیقیدانان و آهنگسازان از باخ و بتهوون گرفته تا پسران و دختران شما آن را نواخته اند.

یادگیری نواختن پیانو می تواند  علاوه بر افزایش تمرکز و مهارت ، فرصت هایی چون اجرای زنده و آموزش به دیگران را نیز در آینده برای فرزندان شما ایجاد کند.

این ساز سعی بر این دارد تا مانند پیانو نشان پررنگی از خود به جای بگذارد و تا کنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است چرا که با اضافه کردن امکانات و فناوری های بیشتر توانسته نظر مخاطبان را روز به روز بیشتر جلب کند.

امروزه میتوانید با داشتن یک کیبورد نواختن ساز های مختلف یا اهنگسازی را به راحتی تجربه کرد. ساز های کلید دار نقش مهمی در موسیقی دارند و تاکنون آثار قابل توجهی را نیز ارائه داده اند.

۲- گیتار

یکی دیگر از محبوب ترین سازها برای بچه ها گیتار است. برای بسیاری از جوانان ، یادگیری نواختن گیتار می تواند زمینه مناسبی برای یادگیری سبک های مختلف باشد.

کودک شما ممکن است به گیتار کلاسیک ، آکوستیک ، باس یا الکتریک علاقه مند شود که در طی مدت یادگیری گیتار میتوانند با تعداد زیادی از دیگر نوازندگان گیتار همراه شوند.

مانند دیگر ساز های پرطرفدار برای بچه ها که در لیست ما وجود دارد ، حمل گیتار آسان است ، برای مبتدیان ارزان است و در مراحل اول یادگیری خیلی سخت نیست.

۳- ویولن

ویولن انتخابی شگفت انگیز برای بچه ها در هر سنی است. اما بهتر است بدانید یادگیری ساز ویولن تا قبل از شروع شدن دوران راهنمایی مدرسه گزینه مناسب تری است.

۴-  یوکللی

یوکللی سازی است که نواختن آن برای اغلب افراد لذت بخش و مفرح است. حتما این ساز را همراه با کودک و خانواده خود امتحان کنید. یوکللی که احتمالا خیلی ها آن را با گیتار اشتباه می گیرند سازی کوچک تر با ۴ عدد سیم نایلونی است.

این ساز به راحتی قابل حمل است و میتوانید آهنگ های مورد علاقه خود را با نواختن اکورد یا ملودی بر روی این ساز بنوازید.

 ۴-  ترومپت و ساکسیفون

در کنار گزینه های پرطرفدارگفته شده ، سازهایی مانند ساکسیفون هم وجود دارند که در بین بچه ها محبوب است. اگرچه این ساز ها ممکن است برای بعضی از خردسالان خیلی سنگین باشد ، اما در اندازه های مختلفی نیز عرضه میشوند که بر اساس گروه های سنی مختلف طراحی شده اند.

یک ساکسیفون آلتو برای نوازندگان در حدود ۷ یا ۸ سال بسیار مناسب عمل می کند ، اما بعداً ممکن است با یک ساز تنور یا باریتون احساس راحتی بیشتری کنند.

ترومپت واقعاً جزو ایده آل ترین سازهای برنجی مانند فلوت است. هنرجویان نیز باید قدرت نگه داشتن ساز خود را برای مدت طولانی در موقعیت استاندارد داشته باشند. به طور کلی این ساز برای دانش آموزان دبیرستان و راهنمایی بیشتر توصیه می شود.

 ۵-  درامز

آیا کودک شما دوست دارد صدا ایجاد کند و انرژی خود را تخلیه کند؟

درامز به هیچ وجه تکراری نیست و بسیار هم عالی میباشد. نواختن درامز راهی شگفت انگیز برای جوانان است تا بتوانند خود را مطرح کنند و از نظر فیزیکی ، روحی و ذهنی سلامت خود را ارتقا دهند.

برای اینکه یک درامر بزرگ باشید ، نیاز به هماهنگی عالی دارید زیرا به احتمال زیاد از هر چهار اندام خود یعنی دست ها و پاها در این روند استفاده خواهید کرد.

این همچنین می تواند فعالیتی باشد که به ریتم یک استاد جوان کمک کند.

۶-  فلوت ریکوردر

اگر شما بخواهید که بچه هایتان با یک ساز کوچک قبل از شروع یادگیری پیانو یا درام کیت موسیقی را یاد بگیرند،سازی به نام ریکوردر به سادگی می تواند برای این موضوع بی نقص باشد.

این سازها ریشه در قرن ها پیش داشته و نمونه مدرن آن توسط میلیون ها کودک در برنامه های موسیقی در سراسر کشور استفاده می شود.

۷-  بلز یا Xylophone

از جمله سازهای محبوب دیگر برای یادگیری بچه ها ، به خصوص هنگامی که شروع به یادگیری موسیقی می کنند ، بلز است.

برای کودکانی که کاملاً آماده برای یادگیری ویولون یا پیانو نیستند ، بلز  یک ساز سرگرم کننده است که به آنها اجازه می دهد تا موسیقی را از طریق بازی و سرگرمی بیاموزند.

این ساز ها برای آموزش مهارت های پایه ای موسیقی بسیار مناسب هستند .

بیشتر اوقات برای آهنگ های ساده مانند شعر های مهد کودک استفاده می شوند.

بلز یک ساز آموزشی فوق العاده برای بچه ها در محدوده سنی ۳-۵ سال است ، اما این ساز در سطح های پیشرفته تری در سنین بزرگسال برای کنسرت ها و ارکستر ها استفاده میشود.

این موارد از محبوب ترین سازها در بین کودکان است که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید و با یافتن آموزش های ایده آل  ؛کودک خود را به خوبی پرورش دهید.